Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Úprava zázemí při ZŠ a MŠ“

17. 10. 2016

www.skoladetrichov.estranky.cz

„Úprava zázemí při ZŠ a MŠ“

 

Článek:

Název projektu: Úprava zázemí při ZŠ a MŠ

Popis projektu

Cílem projektu bylo rekonstruovat sociální zařízení v prostorách základní školy a vytvořit příjemné zázemí pro děti ve škole. Provedením úpravy prostranství před školou došlo ke zvětšení a zlepšení rozhledových poměrů chodců přicházejících ze školní zahrady při vstupu do silnice, navíc řidiči dříve zareagují na chodce v blízkosti vozovky. 

V Základní škole bylo nutné provést celkovou rekonstrukci sociálních zařízení v přízemí a v I. patře budovy. Prostory sociálních zařízení jsou obloženy do omyvatelné výšky 1,8 m novými obklady dle hygienických požadavků a norem.

Druhou součástí tohoto projektu je úprava veřejného prostranství před školou, která byla nutná zejména kvůli bezpečnosti dětí a občanů pohybující se před školou. Intenzita dopravy se v této oblasti pohybuje okolo 4-6 tisíc vozidel za 24 hodin. Hlavní silnice, procházející kolem školy, je silnice I. třídy I/45. Přes přestárlé túje rostoucí na školní zahradě byla velmi špatná viditelnost na prostor před školou a na prostor u silnice I. třídy. Tyto dřeviny bylo nutno vykácet. Plot byl zrezivělý a narušený, vstupní branka i vjezdová brána rezavá a téměř nefungovalo otevírání.

Úpravy se povedlo z realizovat a prostory před školou a ve škole jsou bezpečnější.

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.